Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie Chór "Halka" Kozłowa Góra z Piekar Śl.

Imprezy towarzyszące

WYSTAWA JUBILEUSZOWA

Obchody Jubileuszu Stulecia rozpoczęliśmy od Wystawy pamiątek chóru, otwartej dla publiczności w dniu 11 listopada 2011, tj. dokładnie w rocznicę utworzenia chóru. Najcenniejszą pamiątką chóru eksponowaną na wystawie był Sztandar chóru z roku 1921.

 

 

W 1976 roku przekazany został do Muzeum Tarnogórskiego, skąd wypożyczyliśmy go na obchody
Stulecia. Prawdopodobnie po raz ostatni mieliśmy możliwość oglądania go, gdyż jest w bardzo złym stanie. Na wystawie prezentowaliśmy też dokumenty dotyczące chóru sprzed II wojny światowej, odnalezione niedawno przypadkiem u tarnogórskiego kolekcjonera staroci. Można było również obejrzeć kroniki, zdjęcia, dyplomy, legitymacje i afisze z bogatej historii chóru. Zachował się też pierwszy powojenny zeszyt z ewidencją członków chóru.
Wystawę zaszczyciła swą obecnością córka założyciela chóru Franciszka Zająca -
pani Irena Rak. Mimo podeszłego wieku ( 85 lat), udzieliła jeszcze niedawno obszernego wywiadu na temat swego ojca i udostępniła pamiątki i zdjęcia rodzinne.
 
Na wystawie można było również obejrzeć specjalnie z okazji Jubileuszu przygotowany  FOTOALBUM STULECIA  zawierający prawie 1000 zdjęć ze stuletniej historii chóru.
 

 

WYSTAWA ZDJĘĆ ARTURA ŚLĘZAKA

Od Koncertu Galowego do Koncertu na BIS w sali widowiskowej Środowiskowego Domu Kultury można było podziwiać  wystawę zdjęć znanego piekarskiego fotografika, pana  Artura Ślęzaka. Zdjęcia prezentują obecnych chórzystów "Halki".

Galeria

 

PŁYTA CD 

Z okazji Jubileuszu została wydana druga płyta CD chóru "Halka". Na płycie znajduje się 12 utworów, wykonywanych w ostatnich latach przez chór.

  

 

MSZA ŚW. JUBILEUSZOWA 

W dniu  13 listopada  2011 o godz. 12.00 odbyła się uroczysta msza św. w intencji aktualnych, byłych i zmarłych członków chóru.
Podczas mszy chór wykonał: 
"Jubilate" Beethovena, "Kyrie", "Sanctus"  i "Agnus Dei" G.Cassala, "Kto szuka Cię"  J.Świdra, "Hymn do św. Cecylii" A.Chlondowskiego,  "Zdrowaś Królewno" A.Koszewskiego

 

ZABAWA JUBILEUSZOWA 

Po Mszy Jubileuszowej 13 listopada odbyło się spotkanie chórzystów z gośćmi w Środowiskowym Domu Kultury w Kozłowej Górze.

Galeria

 

SPOTKANIE Z BYŁYMI CHÓRZYSTAMI "HALKI"

Po koncercie z chórem "Dąbrówka" chórzyści "Halki" spotkali się w Restauracji "Koziołek" z byłymi członkami chóru. Przy jubileuszowym torcie i lampce szmpana chórzyści oglądali albumy ze zdjęciami, wspominali i śpiewali znane wszystkim piosenki.

Galeria

 

Zakończenie Roku Jubileuszowego:

HALKA w Budapeszcie

W dniach 1-3 grudnia chór brał udział w Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych w Budapeszcie. Chór wystapił z trzema koncertami: podczas Koncertu Inauguracyjnego na Uniwersytecie Obrony Narodowej, w kościele św. Teresy oraz na Koncercie Galowym w Bazylice  św. Stefana wraz z 9 innymi chórami z Węgier, Finlandii, Norwegii, Szwecji, Słowenii i Grecji.

Galeria

DYRYGENT

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2