Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Stowarzyszenie Chór "Halka" Kozłowa Góra z Piekar Śl.

CANTO VERDOUN (Francja)

Chór męski  CANTO VERDOUN z Colmars-les-Alpes    (Francja)

 

Chór męski z Colmars-les-Alpes ( region: Provence-Alpes-Cote d'Azur), założony został w 2007 roku przez Jean-Marie  Villarda, który jest jest jednocześnie dyrygentem i prezesem chóru.

W repertuarze chór posiada bogaty zbiór pieśni regionalnych z gór Prowansji, Piemontu, kraju Basków, Korsyki, Katalonii, ale również pieśni klasyczne (Verdi, Mozart, Haendel) i pieśni innych narodów, śpiewane w jezyku oryginału.

Chór koncertuje ok. 30 razy w roku w swoim regionie, ale również w innych częściach Francji i poza jej granicami (Korsyka, Monaco, Włochy, Polska). Nawiązuje kontakty z innymi chórami francuskimi i zagranicznymi.

We wrześniu 2016 chór Canto Verdoun odwiedził Polskę na zaproszenie naszego chóru. Chór męski  zaśpiewał wraz z nami w sobotę na dwóch koncertach: w Gminnym Ośrodku Kultury w Nakle Śl. oraz w Kościele MBNP w Kozłowej Górze. W pierwszym dniu pobytu goście z Francji zostali powitani w Urzędzie Miasta przez panią prezydent Sławę Umińską-Duraj, a potem zwiedzali nasze miasto - Bazylikę, Muzeum Sanktuaryjne, Kalwarię i Kopiec Wyzwolenia. W kolejnych dniach zwiedzili obóz w Oświęcimiu, Kraków, Wieliczkę, Browary Tyskie, Kopalnię Srebra w Tarnowskich Górach, XVII-wieczny kościół drewniany w Miasteczku Śl.   Fotorelacja

 

Dyrygent 

Jean-Marie Villard

-absolwent szkół muzycznych: w Vendôme, Tours, Rueil-Malmaison, Avignon –  instrumenty: trąbka, kornet 

-licencjat Uniwersytetu Prowansalskiego w Aix-Marseille na wydziale Muzykologii

-muzyk w zespołach kameralnych, Big-Bandach, orkiestrach rozrywkowych, dętych  i symfonicznych w Saint-Jean-de-Vedas, Carpentras, Lunel, Villeneuve-les-Avignon, Nîmes, Antibes, Vauvert, Avignon, Montpellier, Nicei

DYRYGENT

Kalendarium

Maj 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2